З 1991 року, відтоді як Україна здобула незалежність, не було жодного уряду, який би не здійснював політику активного залучення зовнішніх запозичень для покриття дефіциту державного бюджету. Попри певні намагання модернізувати боргову політику України та відкоригувати розмір державного боргу, величина зовнішніх накопичень з кожним роком продовжує зростати.
Формування в Україні майданчика для можливості цивілізованого спілкування конфліктуючих сторін у фінансовій сфері та вирішення суперечливих ситуацій за допомогою фінансової медіації.
Громадська організація «Фінансова стабільність» радо сприйняла появу Указу Президента України від 24.03.2015 року № 170/2015 «Про Раду з фінансової стабільності», оскільки була переконана в тому, що створення такої інституції дасть поштовх до напрацювання низки кроків, необхідних для втілення у життя задекларованих на державному рівні питань модернізації України, реформування фінансового ринку та просування на шляху побудови якісно нових суспільних стосунків. Відповідно до покладених на неї завдань Рада з фінансової стабільності покликана випрацювати державну стратегію та ефективні механізми із забезпечення фінансової стабільності держави, в тому числі й щодо вдосконалення законодавчого регулювання у цій сфері.
Громадська організація «Фінансова стабільність», яка бачить свою місію у всебічному сприянні встановленню фінансової стабільності в Україні та підвищенні рівня фінансової культури, рекомендує вже сьогодні звернути увагу на необхідність культивування у суспільстві поняття «Культура фінансових стосунків».