7 вересня 2015 року відбулося позачергове засідання Ради з фінансової стабільності за участю Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Під час засідання було розглянуто питання, пов’язані з ризиками для України та поточними глобальними економічними тенденціями, а також питання координації зусиль державних органів для їх подолання.
Відкриваючи засідання Ради, Міністр фінансів Наталія Яресько зазначила: "Україна - надзвичайно відкрита економіка і тому є вразливою до подій, що відбуваються у світі." Нещодавнє різке падіння світових фондових ринків спонукало світ до переосмислення глобальних трендів й викликів, які постали перед кожною країною та Україною зокрема.
Тому учасники засідання обговорили нові глобальні економічні та фінансові тенденції, окреслили основні кроки щодо мінімізації їх потенційних негативних наслідків для фінансової та бюджетної системи України.
Водночас, як зазначила Міністр фінансів, завдяки активним діям Уряду та Національного банку, на сьогодні вдалося посилити фінансову спроможність нашої країни. "Зокрема, ми маємо позитивні тенденції у виконанні державного бюджету. За підсумками 8 місяців цього року дохідну частину загального фонду державного бюджету перевиконано на 24,6 млрд грн. І на єдиному казначейському рахунку на 01 вересня накопичена рекордна сума - майже 46 млрд грн, що дозволяє забезпечити фінансуванням всі заплановані видатки бюджету та виконати всі його соціальні зобов’язання. Окрім того, ми досягли згоди з реструктуризації державного боргу. Це дозволить значно зменшити тиск на платіжний баланс, посилити стабільність на валютному та банківському ринку", - зазначила Наталія Яресько.
Валерія Гонтарева підкреслила, що основним завданням Ради є забезпечення фінансової стабільності у державі, у тому числі через узгодження дій регуляторів. Координація фіскальної та монетарної політики також важлива у рамках переходу НБУ до режиму інфляційного таргетування, який спрямований на забезпечення цінової стабільності. З цією метою під час засідання учасники обговорили прогноз витрат бюджету до кінця 2015 року та його ключові параметри на 2016 рік.
Голова НБУ привітала реструктуризацію державного боргу, проведену Міністерством фінансів, і повідомила про позитивні зрушення, зокрема стабілізацію ситуації на валютному ринку та зростання міжнародних резервів до 12,6 млрд дол. США.
У ході засідання Ради Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначив, що вже є реальні перші чіткі сигнали в стабілізації фінансової системи країни. "Проте ще багато повинно бути зроблено. Тому зараз ми і будемо обговорювати подальший план дій щодо стабілізації фінансової системи і закладення підвалин до економічного зростання".
Рада складається з керівників регуляторів фінансового сектору і є форумом для професійного обговорення ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави, та можливих шляхів їх нейтралізації. Співголовами Ради є за посадами Голова Національного банку та Міністр фінансів України. Також у заході взяли участь Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Ігор Пашко, Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін та інші члени Ради.
Постійна адреса публікації:
http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=21407396&cat_id=55838